លោកជំទាវ​ មាស​ ច័ន្ទ​ធី​តា​ អញ្ជើញ​ឧទ្ទេស​​អំពី​វិស័យ​បរិស្ថាន​ ក្នុង​សិក្ខាសាលា​នៅខេត្ត​ស្ទឹង​ត្រែង​
ស្ទឹង​ត្រែង​៖​ លោកជំទាវ​ មាស​ ច័ន្ទ​ធី​តា​ អនុរដ្ឋលេខាធិការ​ ក្រសួង​បរិស្ថាន​ បាន​អញ្ជើញ​ជាវាគ្មិន​កិត្តិយស​ឧទ្ទេស​អំពី​ វិស័យ​បរិស្ថាន​ ជូន​សិក្ខា​កាម​ ចំនួន​ ២៧៩នាក់​ ក្នុង​សិក្ខាសាលា​ស្ដីពី​ ក្រមសីលធម៌​ វិជ្ជាជីវៈ​សារព័ត៌មាន​ វិស័យ​បរិស្ថាន​ និង​ផ្សព្វផ្សាយ​សមិទ្ធផល​ខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង​ នាព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​២៥​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២៥​ ស្ថិត​នៅ​សាលប្រជុំ​រដ្ឋាបាល​ខេត្ត​ស្ទឹងត្រែង​។
ក្នុងឱកាស​អញ្ជើញ​វាគ្មិន​ លោក​ជំទាវ​អនុរដ្ឋលេខាធិការ​ បាន​ធ្វេី​បទបង្ហាញ​ស្ដីពី​យុទ្ធសាស្ត្រ​ចក្រាវិសស័យ​បរិស្ថាន​ ដែលផ្ដោតលេីសសរស្ដម​សំខាន់​ចំនួន​ ០៣​ នោះគឺ​ ភាពស្អាត​ ភាព​បៃតង​ និង​ចរីភាព​ ដែលជា​យន្ដ​អាទិភាព​របស់​ក្រសួង​បរិស្ថាន​ ក្នុង​យុទ្ធាសាស្រ្ដ​បញ្ចកោណ​ដំណាក់​ទី​១​ នៃនីតិកាល​ទី​៧​ នៃរដ្ឋសភាកម្ពុជា។
ជាមួយ​គ្នា​នោះដែរ​ លោកជំទាវ​អនុរដ្ឋលេខាធិការ​ បាន​លេីកទឹកចិត្ដ​ឱ្យ​សិក្ខា​កាម​ ដ៏ដូចជា​រដ្ឋាបាល​ខេត្ត​ មន្រ្ដី​ ឃុំ​ ស្រុក​ លោកគ្រូ​ អ្នកគ្រូ​ បន្ដជម្រុញ​ចលនា​ភាព​ ក្រោម​យុទ្ធនាការ​ កម្ពុជា​ស្អាត​ ខែ្មរ​ធ្វើ​ និង​ចូលរួម​ឱ្យ​បាន​គ្រប់​គ្នា​លេីការ​ការពារ​ធម្មជាតិ​ និង​ចូលអភិវឌ្ឍន៍ភាព​បៃតង​ ក្រោយ​យុទ្ធនាការ​ ពន្លក​បៃតង​ ផងដែរ។